סדנאות כתיבה

שמחים להשיק את סדנת הכתיבה לכתיבת ספר שתתקיים בבית הספר לטלוויזיה של רשת, בהנחיית שי גולדן החל ממרץ 2018.

למי זה מתאים?
למי שיש רעיון לכתיבת ספר ומתקשה להוציאו אל הפועל. למי שצריך הכוונה ועבודה על הכשלים ומיצוי יכולות הכתיבה.
למי שחדור מוטיבציה ומסוגל להתמסר ללא פשרות

מטרת הסדנה:
עבודה על הפרקטיקה, לשפר, להתפתח ולמצות את המיטב מהטקסט שלכם. לדייק, לחדד וללטש את הסגנון ולהגיע לטקסטים טובים שקיימים בכם ולא ידעתם

את המפגשים תלווה, לצד שי גולדן, המחברת טלי סיבאר כץ שותפתו לכתיבת רב המכר 'הילדים של מחר'.
הקורס יפתח ב 18.3.18 בימי ראשון בשעות 18.30 עד השעה 20.30 בבית רשת ברמת החייל בתל אביב.

12 מפגשים בעלות של 3600 שח

הקבלה מותנית בשליחת קטע פרוזה כתוב, בן 1000 מילה לכתובת- school@reshet.tv

שלב ב: ראיון אישי לתיאום ציפיות הדדי.

לשאלות ופרטים נוספים ניתן ליצור קשר
school@reshet.tv
037690075 / 037690032

למה ללמוד כתיבה?

"הסופר האמריקאי ארנסט המינגוויי אמר פעם שאפשר ללמד הכל חוץ מכישרון. וזה נכון - לא נבראנו שווים בכמות הכישרון. אבל הדרך להשתפר עוברת בלמידה ,בתרגול ובפיתוח מיומנות. כתיבה היא כלי התקשורת החשוב ביותר היום בין אנשים. בעידן בו אנו מבלים (כמעט) ארבעים אחוז מהזמן שלנו מול מסך כלשהו, הדרך הטובה ביותר לתקשר עם העולם היא באמצעות כתיבה. מרבית האנשים רוצים לכתוב ורוצים לכתוב טוב, אבל בבית הספר איש לא מלמד זאת. שם מלמדים קרוא וכתוב וקצת לשון וקצת ספרות וקצת תנ״ך - ויאללה, בהצלחה. אז אני נתקל בהרבה אנשים שצמאים לכתוב ולהשתפר ולהצליח להעביר את המסר או את הסיפור שלהם לאחרים, והכלים שבידיהם אינם מספקים. ומכיוון שאני מורה בנשמתי, החל מבית הספר היסודי, עבור בתיכון וכלה באוניברסיטה, אני מתרגש בכל פעם לפגוש תלמיד - ובעיקר את המילים שלו - בתחילת התהליך, ואז בסופו. מרגש אותי לראות איך אדם מטפס שלב אחרי שלב בסולם ומצליח להגיע לפסגה שהוא בעצמו לא ידע שקיימת. וחוץ מזה: כתיבה היא החיים שלי. ואם היא גם שלכם, אז נסתדר מצוין".
שי גולדן, מנחה הסדנא

מבנה המסלול

את הסדנאות ינחה שי גולדן, איש טלוויזיה, אשר מגיש בימים אלה תכנית ב"רשת"; וגם, ואולי בעיקר: סופר - שפירסם עד כה שישה ספרים – שניים מהם רבי מכר – וזכה בפרסים ספרותיים; ומחזאי, ששניים מהמחזות שלו הועלו ומועלים בימים אלה בתיאטרון ״הבימה״ וב״הקאמרי״. במהלך שני העשורים האחרונים הנחה סדנאות כתיבה רבות במכללות ובאוניברסיטת תל אביב. נוסף לכך כיהן כבעל טור ב״ידיעות אחרונות״ ו״הארץ/דה-מרקר״ במשך שנים רבות. הוא ערך את המוסף הפוליטי של ״הארץ״ ואת מוסף סוף השבוע של ״הארץ״. כמו כן שימש כסגן העורך הראשי של העיתון ״מעריב״.

המחזור הקרוב

12 מפגשים שבועיים בימי ראשון ב"רשת", הברזל 23, רמת החייל, תל-אביב.
בין השעות 18:30-20:30
ההרשמה לגילאי 18+ מותנית בשליחת קטע כתוב (עד 1000 מילה) לכתובת school@reshet.tv ובפגישת היכרות ותיאום ציפיות.
סדנת הכתיבה נפתחה במרץ 2018. מועד לסדנא הבאה יפורסם בהמשך.

צור קשר