חוויית מרכז המבקרים

רוצים לראות כיצד פועלת הטלוויזיה מאחורי הקלעים? 'רשת', זכיינית ערוץ 13, מזמינה אתכם לסיור קבוצות מודרך ומציעה חווית טלוויזיה ייחודית ומרתקת במסדרונות אולפני הטלוויזיה, במקום ממנו מועברים השידורים.
הביקורים נערכים במסגרת בית הספר לטלוויזיה ("הברזל 23") הפועל ברשת מזה 11 שנים בראשותו של אברי גלעד ומפעיל מגוון מסלולי לימוד, מאחורי הקלעים ומול המצלמה, למבוגרים ולצעירים.

תכנית הביקור

הפעילות מתאימה לקהל הרחב ולקבוצות מאורגנות, תלמידי בית ספר חטיבת ביניים ותיכון, סטודנטים במגמות תקשורת ועוד. הביקור בתשלום.

1. סיור מודרך במתחם השידור, העריכה וחדר הבקרה. בסיור נלמד על ההבדלים בין שידור חי ומוקלט, חלוקת התפקידים בזמן השידור, התמודדות עם תקלות לא צפויות וניהול השידור בזמן אמת.

2. ביקור באולפן רשת ממנו משודרות התוכנית בליווי הסבר.

3. סדנה מודרכת לבחירה מתוך מספר אפשרויות

נושאי הסדנאות

חדש! שלושים שניות, מיליון צפיות – יצירת סרטונים לניו-מדיה: סרטונים קצרים, עם הברקה, חיבור רגשי לצופים ומערכת יעילה של שיווק בזמן הנכון. כך מייצרים תכני וידאו לרשת. העמקת הידע המקצועי בתכני סדרות ברשת, תוכן וידאו וחשיבת תוכן לניו מדיה ומובייל. כיצד ניתן לפתח כלים מעשיים ליצירת תוכן דיגיטאלי מקורי.

להיות מגיש בטלוויזיה: התנסות אישית של המשתתפים בהגשת קטע טלוויזיוני באולפן תוכנית הבוקר, תוך שימוש בטלפרומפטר. הקטעים יצולמו ויועברו למשתתפים למזכרת.

שיקולי עריכה בתוכנית טלוויזיה – כיצד מחליטים מה יהיו התכנים? מתי פוסלים מערכון לשידור? איך מתמודדים עם פאשלה בשידור חי? נצפה בקטעים לדוגמה ששודרו או נפסלו לשידור וננתח את מערך השיקולים מאחורי הקלעים. מהם הקווים האדומים וההתלבטויות המקצועיות והמוסריות העומדות בפני אנשי התוכן של הטלוויזיה?

פיתוח תכנית טלוויזיה - כללים לפיתוח יצירתיות, איך מביאים רעיון טוב לתוכנית טלוויזיה לכלל ביצוע? גלגולה של תכנית החל משלב הרעיון הגולמי ועד לפיתוח הפורמט וצילומי הפיילוט.

איך עושים חדשות? - יסודות הכתבה החדשותית, הפיכת גרעין חדשותי לסיפור עיתונאי, העלאת נושאים לסדר היום הציבורי. כיצד פועל הכתב החדשותי בסיקור תחום קבוע, ההתנהלות מול המערכת ומול המתחרים.

פרטים נוספים והרשמה

הפעילות מתאימה לקהל הרחב ולקבוצות מאורגנות, תלמידי בית ספר יסודי ותיכון, סטודנטים במגמות תקשורת.

משך הפעילות: שעתיים וחצי.
הביקור כולל כיבוד קל ושי לכל משתתף.
מספר משתתפים: מינימום 20 משתתפים, מקסימום 50 משתתפים.
בית 'רשת', אולפני הטלוויזיה ברמת החייל, מרכז ההייטק והתקשורת - רחוב הברזל 23, תל אביב.

לפרטים נוספים והזמנות:
הילה בראל, מנהלת בפועל, בית הספר לטלוויזיה hilab@reshet.tv
03-7690075/03-7690610
ורד מדר, רכזת קורסים, בית הספר לטלוויזיה veredm@reshet.tv 03-7690032

המלצות ותגובות

"רציתי להודות לך על האירוח הנפלא והמקצועי שזכינו בסיור באולפני רשת. היחס מצדך ומצד צוות רשת שטיפל בתלמידים היה יחס חם ומתחשב. ההרצאה שניתנה על הפורמטים בטלוויזיה, מקצועית ומעניינת. הסיור באולפני הטלוויזיה ברשת היה מעניין והשאיר את התלמידים עם חוויות של אולפן וציוד מקצועי באיכות שידור. לסיום, הכיבוד ומתנת הפרידה לכל תלמיד השאירו את התלמידים עם טעם של עוד".
דדי מור, מרכז מגמת קולנוע, בית ספר תיכון אלדד נתניה

שיר מרדכי: "באולפני רשת גיליתי הרבה דברים חדשים שלא ידעתי קודם לכן בקשר לתחום התקשורת ככלל והטלוויזיה בפרט. הסיור באולפנים היה חוויה מעניינת, מרתקת ומצחיקה".
שובל דמרי: "הביקור באולפני הטלוויזיה היה ממש כיף, מצחיק, חוויתי, למדתי המון דברים מעניינים ופגשנו גם מפורסמים שסיפרו לנו בעניין עבודתם".
רועי רוקח: "האולפנים הם מקום מרתק בשבילי. נחשפנו לדברים שלא ידענו, וזה גרם לי לצפות בטלוויזיה מנקודת מבט שונה לגמרי".
רועי פריינטה: "הסדנה שלמדנו הייתה טובה מאוד בעיניי, זה לקח אותי צעד קדימה, פתח לי את הראש והראה לי דברים מיוחדים שטרם ראיתי. הסיור כולו היה כיף ומעניין, למדתי ממנו המון ושיניתי את דעתי על תפקידי האנשים שעובדים בקונטרול-אלו תפקידים חשובים ומאתגרים בטלוויזיה".
תגובות תלמידים ממגמת תקשורת בתיכון קוגל בחולון

"רציתי מאד להודות לכם על קבלת הפנים והביקור המוצלח! נהנינו מאד והתלמידים מרוצים ומרגישים שלמדו וחוו!"
אביבית ארלווסקי, תיכון 'קציר חולון'

"תודה רבה על האירוח אתמול, התלמידים לא מפסיקים לדבר על החוויה אתמול
רק אגיד שאנחנו כבר יודעים איפה נבקר גם בשנה הבאה ;)"
בר שרטיוק

צור קשר